ibuty

iWskazówki

Wybór właściwych butów

Poszukując odpowiednich butów można poczuć się jak szukając przysłowiowej igły w stogu siana. Jakie powinny być znakomite buty do biegania? Jakie będą odpowiednie do treningu na siłowni? Jakie ubrać do gry w piłkę nożną? To tylko niektóre z pytań, na które trzeba sobie odpowiedzieć. Jest jeszcze jedno: gdzie można znaleźć dla siebie obuwie? Cóż, poniższe informacje mogą stać się dla Ciebie bardzo pomocne.

Do biegania

Jeśli chodzi o bieganie musisz {określić w jaki sposób to robisz. Znając swój chód będziesz w stanie określić dwa ważne elementy: stabilność i amortyzację. Stabilność będzie chronić stopy przed zbytecznymi ruchami, które mogą prowadzić do utraty zdrowia. Amortyzacja odpowiedzialna jest za absorpcję wstrząsów, żeby te nie oddziaływały na organizm. Osoby chore na płaskostopie potrzebują większej stabilności i amortyzacji.

Piłka nożna

Wybór stosownych butów do gry w piłkę nożną jest niezmiernie skomplikowany. Jeżeli sport ten będzie uprawiany na trawie najlepiej wybrać buty z plastikowymi ćwiekami. Metalowe kolce będą właściwe na błotniste lub brudne boisko. Jeśli będzie się biegać po sztucznej murawie kołki winny być mniejsze. Powodem jest to, iż sztuczne powierzchnie mają tendencję do „trzymania” się butów. Niższe buty wzmagają mobilność.

Koszykówka

Jednym z głównych czynników wpływających na obuwie jest pozycja, na której się gra. Jeżeli jest się zawodnikiem grającym z przodu zasadne będą buty z dużą amortyzacją i stabilnością, żeby asekurować nogi.

Na co dzień

Wybór butów na co dzień jest zapewne najłatwiejszy. W takim przypadku nie oczekujemy od nich przesadnej amortyzacji i stabilizacji.