ibuty

iButy

Szukasz wygodnych butów? Oto porady, które Ci pomogą

Buty mogą być nadzwyczaj atrakcyjne ze względu na wygląd, natomiast faktem jest, że nie każde obuwie koniecznie musi być komfortowe dla Twoich stóp. Niektóre będą urzekać swoim wyglądem, lecz po kilku godzinach w nich spędzonych zaczniesz odczuwać ból. Jedynym sposobem na dobry design i poczucie pewności siebie jest skoncentrowanie się na komforcie. Jest parę rzeczy, które możesz uczynić ażeby utwierdzić się, że nabywasz najbardziej komfortowe buty dla Twoich stóp.

Wskazówka 1 - Zdecyduj się na noszenie butów z zaokrąglonymi „nosami”. One są najlepsze, bo zapewniają, iż palce nie będą zmuszane do nienaturalnych pozycji, które będą dla nich niewygodne. Można też wybrać okrągłe albo kwadratowe, o ile będziesz pewien, że będzie w nich wystarczająco dużo miejsca.

Podpowiedź 2 – Przed kupnem upewnij się, czy buty nie są dla Ciebie za ciężkie. Jeżeli są cięższe niż zwyczajne obuwie to mało prawdopodobne iż będzie się w nich doskonale chodzić. Mając na uwadze, iż możesz być na nogach cały dzień powinieneś decydować się na lekkie obuwie, aby za bardzo nie obciążać nóg.

Podpowiedź 3 – Spróbuj spaceru na twardej powierzchni. Wzmocniona wykładzina w większości sklepów obuwniczych może sprawić, że będziesz w stanie stwierdzić, czy w przyszłości będą one wygodne. Przed zakupem spróbuj więc pospacerować na powierzchni jak kafelki bądź drewno.

Wskazówka 4 – Rozważ odpowiednią amortyzację pod stopami w butach. Musisz upewnić się, że będziesz miał miękką podeszwę. Możesz to wypróbować szybko przez „stukanie” podeszwą o posadzkę. Dźwięk jak pukanie do drzwi znaczyć będzie, iż but nie posiada stosownej amortyzacji.

Opublikowane na podstawie lunaobuwie.pl - obuwie Pilpol.